Közösségépítés és feltöltődés a vezető szakdolgozók Lelki napján
A szakmai és személyes kapcsolatok erősítése, kikapcsolódás a mindennapok rohanásából, csapatépítés – így foglalható össze néhány szóban az Ápolási Igazgatóságunk által szervezett „Lelki nap”. A programot minden évben egy nyári napon tartják, melyre várják a főnővéreket, vezető asszisztenseket és helyetteseiket. Az idén a Zirc melletti Tündérfarm adott otthont a felüdülést nyújtó rendezvénynek.

Több mint hetven fős vezető szakdolgozói körből közel ötvenen vettek részt a rendezvényen. A kollégákat Valler Ilona ápolási igazgatónk köszöntötte, aki kellemes időtöltést és tartalmas beszélgetéseket kívánt a jelenlévőknek. Kiemelte, több éves hagyománya van a programnak, melynek célja, hogy a vezető szakdolgozók közelebb kerüljenek egymáshoz. Az itt kialakuló és erősödő kapcsolatok a mindennapi szakmai együttműködést is segítik, erősítik a kórházhoz tartozás érzését és a közösség összetartó erejét.

A vidám társaság egy finom kávé mellett, hangulatos beszélgetésekkel indította a napot, majd közös játékban vettek részt. Ennek keretében négy csapatban különböző ügyességi és kreatív feladatokat oldottak meg. A „versenyen” fontos volt az együttgondolkodás, a közös stratégia kidolgozása és a csapattagok bevonása a gyakorlati kivitelezésbe. A játékos megmérettetéseket egymás buzdításának lelkes hangja, vidám kacagás kísérte. És bár nem a győzelem volt a fontos, egy-egy sikeres feladatmegoldás hatalmas ovációt váltott ki a közösség tagjaiból, akik ugyanúgy örültek a másik csapat sikerének, mint saját győzelmüknek.

A résztvevők úgy fogalmaztak, örömmel jöttek el a programra, hiszen bár a mindennapi munka során élő szakmai kapcsolatban állnak egymással, kötetlen beszélgetésekre, egymás jobb megismerésére munkahelyi körülmények között nincs lehetőség. Ez a rendezvény azonban kiváló alkalom arra, hogy egymás társaságában kikapcsolódjanak és erősítsék személyes kapcsolataikat kollégáikkal.

Valler Ilona a program végén úgy fogalmazott: „Ez egy nagyszerű csapat. Összetartó, egymást segítő társaság a napi munkában is, és ezt az összetartást csak erősíti ez a mostani programunk is.”